Galeria

DZIEŃ KOBIET 2016
VII Ogólnopolski Turystyczny Rajd Grzybobrania

VII Ogólnopolski Turystyczny Rajd Grzybobrania „Złota Polska Jesień nie tylko w Gminie Nowa Wieś Wielka” Za nami Ogólnopolski Turystyczny Rajd Grzybobrania Złota Polska Jesień w Gminie Nowa Wieś Wielka, któremu od początku patronuje Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Pan Wojciech Oskwarek. W tym roku była to już siódma samochodowa wycieczka…

Dzień Kobiet 2015
 
Gala przyznania grantów "Tu mieszkam, tu zmieniam"

Tu mieszkam tu zmieniam

Konkurs „TU MIESZKAM, TU ZMIENIAM” skierowany był do wszystkich aktywnych osób i grup, którym leży na sercu ład i rozwój swojego najbliższego otoczenia i nie są obojętne na problemy lokalnych społeczności. Bank Zachodni WBK jest pierwszym bankiem komercyjnym w Polsce, który udzielając konkretnego finansowego wsparcia ma szansę zaktywizować lokalne środowiska i sprawić, by ludzie społecznie aktywni mieli odwagę i możliwości realizować swoje plany i marzenia.

 

Podpisanie umowy odbyło się 14 stycznia 2015 r. w Warszawie na wielkiej Gali podsumowującej konkurs. Ze względu na dużą liczbę laureatów na Galę zaproszono tylko po jednym przedstawicielu każdej nagrodzonej organizacji, a szkoda, bo uroczystość była bardzo podniosła. Nasza przedstawicielka też tam była...

Choinka 2014

Od 2010 roku Stowarzyszenie Lepszy Prądocin zapraszało wszystkich mieszkańców sołectwa do wspólnego strojenia choinki przed świetlicą wiejską.

Dzień kobiet

Dzień kobiet 2014

Świetlica dla dzieci

Do naszej świetlicy zapraszamy tez dzieci

Rajd Grzybobrania

Te zdjęcia to migawki ze wszystkich minionych pięciu rajdów. Na wielu powtarzają się te same twarze, choć czas i miejsca różne. Świadczy to o tym, że rajd jest imprezą, na którą chętnie się wraca. Nie ma sensu opisywanie tras, miejsc, atrakcji i emocji, bo ktoś, kto tego nie doświadczył i tak nie będzie zainteresowany, jednak dla uczestników każde zdjęcie to wspomnienie.

Na zdjęciach raz deszcz, raz słońce i coraz starsze dzieci. Pogoda jest, jak się zdaje, bardzo przewidywalna – co drugi rok jest zimno i mokro, to jednak nikogo nie zniechęca i bawimy się świetnie. Każdy uczestnik potrafi ustalić miejsce i kolejność wydarzeń. Na każdym starcie i na każdej mecie jest z nami Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka Pan Wojciech Oskwarek, któremu nawał obowiązków nigdy nie pozwolił przejechać z nami całej trasy rajdu. Co roku zwycięzca otrzymuje z jego rąk wspaniałą statuetkę ufundowaną przez Wójta. Rajd organizowany jest na zlecenie i dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Gminy Nowa Wieś Wielka.  Organizatorzy Rajdu – sołectwo Prądocin, Ludowy Klub Turystyczny „Wyczół” Gościeradz i nasze Stowarzyszenie wiele tygodni wcześniej rozpoczynają przygotowania, aby impreza była udana. Dla uczestników liczy się zacięta rywalizacja i świetna zabawa, wszyscy czekają na ten jeden dzień w roku.

Więcej